Następstwa nieszczęśliwych wypadków czyli NNW wybieramy dobrą polisę

Ubezpieczenie NNW – zakres ubezpieczenia
Zabezpieczenie NNW (Następstw Nieszczęśliwych Wypadków) jest dodatkowe i gwarantuje wypłatę odszkodowania w sytuacji uszkodzenia ciała lub śmierci plus refundację kosztów leczenia, w tym rehabilitacji. Obszar jego asekuracji jest uzależniony od rodzaju umowy w osobnych towarzystwach ubezpieczeniowych.  Pieniądze wypłacane w zakresie NNW kumulują się. Gdy posiadamy parę umów, otrzymamy wypłaty z każdej z nich.

Ubezpieczenie przyczyni się wtedy, jeśli na skutek jakiegoś nieszczęścia Ty czy któryś z podróżujących z Tobą poniesiecie uszczerbek na zdrowiu. Ochrona w momencie kolizji. Liczą się również zdarzenia połączone z wsiadaniem i wysiadaniem do samochodu, załadunkiem bądź rozładunkiem pojazdu. Wypłata odszkodowania nastąpi dodatkowo w takim przypadku, w sytuacji, gdy szkoda będzie miała miejsce w czasie reperacji samochodu na trasie oraz podczas przebywania w samochodzie w trakcie postoju.

Sprawdź tanie ubezpieczenie sprawdź Czy w ogóle warto wykupić ubezpieczenie NNW?
Kupujemy NNW na co zwrócić uwagę

Asekurowanie NNW nie jest dawane tylko dla kierowców. Zabezpieczyć się ma prawo w gruncie rzeczy każdy, kto pragnie uchronić siebie a także swoich najbliższych przed efektami nieszczęśliwych wypadków.
Umowa ta potrafi się okazać nadzwyczajnie odpowiednia dla osób uprawiających sport, dla dzieci i młodzieży szkolnej, dla ludzi wyjeżdżających na urlop. Zakres umowy ubezpieczeniowej jest plastyczny i możesz go bezproblemowo dostosować do własnych potrzeb i wymagań. Masz prawo kupić tylko zabezpieczenie NNW (np. NNW szkolne), bądź w pakiecie (np. z ubezpieczeniem OC pojazdu).


Stawki tego ubezpieczenia różnią się od siebie w zależności od tego, który obszar protekcji masz zagwarantowany i jaki wariant wybierzesz. Wysokość zapłaty liczy się w zależności od wysokości kwoty ubezpieczenia, innymi słowy najwyższej prawdopodobnej sumy wypłaty. Im większa suma asekurowania, tym większa składka. Aktualnie, maksymalna suma asekurowania wynosi 20000 złotych (w przypadku NNW kierowcy pojazdu).
Na cenę umowy ubezpieczeniowej oddziałuje również:
– Twój wiek,
– Twój stan zdrowia,
– zawód, jaki praktykujesz.
Jeżeli TU zaliczy Cię do gromady wyższego ryzyka, zapłacisz więcej.
Z kolei tańsze umowy ubezpieczeniowe mają więcej wykluczeń – w umowie wyszukasz opis kilku sytuacji, gdzie mimo wystąpienia wypadku, ubezpieczalnia nie wypłaci Ci zadośćuczynienia. Standardowo do wykluczeń przynależy jazda pod wpływem alkoholu lub narkotyków, czy szkoda spowodowana umyślnie.
Na jak długo zakupuje się komunikacyjne NNW?
Zabezpieczenie komunikacyjne NNW zakupuje się na czas trwania obowiązującej polisy odpowiedzialności cywilnej, a zatem maksymalnie na 12 miesięcy. Co natomiast w sytuacji, jeśli zdecydujemy się na zakup NNW już po nawiązaniu umowy odpowiedzialności cywilnej? Wówczas towarzystwo obliczy składkę na NNW pomniejszoną o okres trwania aktualnej polisy odpowiedzialności cywilnej.

Sprawdź również tanie OC 

Jak sama nazwa pokazuje, ubezpieczenie NNW obejmuje następstwa nieszczęśliwych wypadków, wskutek tego w każdej polisie są wykluczenia. Z reguły objęte są nimi następstwa wypadków wynikających z:

  • choroby, w tym psychicznej,
  • celowych i intencjonalnych działań,
  • popełnienia albo próby popełnienia wykroczenia,
  • udziału w bójkach,
  • kierowania autem bez uprawnień,
  • działań wojennych.

Ubezpieczenie NNW nie tylko komunikacyjne

Przed zakupieniem polisy zaznajom się rzetelnie z polisą. Zwróć wyjątkową uwagę na wyłączenia. Ma prawo się okazać, że w większym stopniu opłaci Ci się droższa umowa z większym rozmiarem pieczy. Podstawowy profil umowy zazwyczaj nie włącza ponad programowych świadczeń, jak protekcja podczas hospitalizacji, pomoc medyczna, zwrot kosztów zakupu protez i wiele innych.
Zakres asekuracji jest uzależniony od umowy między Tobą a ubezpieczycielem. W Twoim biznesie leży, ażeby był on jak najszerszy.

Jak mówi stare przysłowie wypadki chodzą po ludziach. Pod żadnym pozorem nie możesz być pewien, czy nie zdarzy się coś, co zatrzyma Twoje plany życiowe.
Nie jesteś w stanie osłonić siebie i swojej rodziny od całego zła tego świata. Powinno się jednak zastanowić nad dodatkowym ubezpieczeniu. Może nim być poprawnie dobrane ubezpieczenie NNW.

Zobacz również  Ubezpieczenie NNW nie tylko komunikacyjne