Ile kosztuje ubezpieczenie NNW

Czy w ogóle warto wykupić ubezpieczenie NNW?
Zabezpieczenie NNW (Następstw Nieszczęśliwych Wypadków) jest dobrowolne i umożliwia zapłatę zadośćuczynienia w momencie naruszenia ciała bądź śmierci oraz refundację kosztów leczenia, w tym rehabilitacji. Obręb jego ochrony jest zależny od wariantu umowy u poszczególnych towarzystwach ubezpieczeniowych.  Pieniądze wypłacane w zakresie NNW sumują się. W sytuacji, gdy mamy kilka polis, pozyskamy pieniądze z każdej z nich.

Polisa przyda się wtenczas, jeśli z racji jakiegoś nieszczęścia Ty bądź któryś z pasażerów poniesiecie krzywdę na zdrowiu. Ubezpieczenie w sytuacji zdarzenia drogowego. Liczą się też wypadki połączone z wsiadaniem i wysiadaniem do samochodu, załadunkiem czy też rozładunkiem samochodu. Wypłata odszkodowania nastąpi ponadto wtedy, jeżeli krzywda będzie miała miejsce w czasie naprawy pojazdu na trasie a także podczas przebywania w pojeździe w trakcie postoju.

Sprawdź tanie ubezpieczenie sprawdź Kupujemy NNW na co zwrócić uwagę
Ubezpieczenie NNW – zakres ubezpieczenia

Zabezpieczenie NNW nie jest określone wyłącznie dla kierowców. Ubezpieczyć się ma prawo w istocie każdy, kto pragnie ochronić siebie a także swych krewnych przed skutkami nieszczęśliwych wypadków.
Polisa ta może się okazać w szczególności pożyteczna dla osób uprawiających sport, dla dzieci i młodzieży szkolnej, dla osób wyjeżdżających na wolne. Limit polisy jest plastyczny i zdołasz go bez problemu dostosować do własnych potrzeb i wyczekiwań. Masz prawo zakupić tylko asekurację NNW (np. NNW szkolne), lub w pakiecie (np. z ubezpieczeniem OC pojazdu).


Opłaty ów asekurowania różnią się od siebie w zależności od tego, który zakres protekcji masz zagwarantowany i jaki wariant wybierzesz. Wielkość polisy oblicza się w zależności od wielkości kwoty ubezpieczenia, to znaczy najwyższej ewentualnej kwoty wypłaty. Im wyższa wartość zabezpieczenia, tym droższa składka. Na dzień dzisiejszy, maksymalna suma asekurowania wynosi 30000 złotych (w przypadku NNW właściciela auta).
Na koszt polisy wpływa dodatkowo:
– Twój wiek,
– Twój stan zdrowia,
– zawód, jaki piastujesz.
Jeśli ubezpieczyciel zakwalifikuje Cię do grupy większego ryzyka, zapłacisz więcej.
Z kolei tańsze umowy posiadają więcej wykluczeń – w umowie zobaczysz opis wielu zdarzeń, gdzie mimo wystąpienia szkody, towarzystwo ubezpieczeniowe nie zrealizuje Ci odszkodowania. Standardowo do wyłączeń przynależy jazda pod wpływem alkoholu czy narkotyków, czy szkoda uczyniona intencjonalnie.
Na jak długo zakupuje się komunikacyjne NNW?
Ubezpieczenie komunikacyjne NNW zakupuje się na czas trwania obowiązującej umowy odpowiedzialności cywilnej, wobec tego maksymalnie na 12 miesięcy. Co natomiast w sytuacji, jeżeli zdecydujemy się na kupno NNW już po nawiązaniu polisy odpowiedzialności cywilnej? Wówczas towarzystwo ubezpieczeniowe policzy składkę na NNW pomniejszoną o okres trwania bieżącej umowy OC.

Sprawdź również tanie OC 

Jak sama nazwa wskazuje, ubezpieczenie NNW pokrywa następstwa nieszczęśliwych wypadków, wskutek tego w każdej umowie są wyłączenia. Na ogół objęte są nimi następstwa zdarzeń wynikających z:

  • choroby, w tym psychicznej,
  • celowych i umyślnych działań,
  • popełnienia czy próby popełnienia przestępstwa,
  • udziału w bójkach,
  • kierowania samochodem bez uprawnień,
  • działań wojennych.

Następstwa nieszczęśliwych wypadków czyli NNW wybieramy dobrą polisę

Przed wykupieniem umowy zaznajom się dokładnie z polisą. Zwróć wyjątkową atencję na wyłączenia. Może się okazać, iż w większym stopniu opłaci Ci się droższa umowa z szerszym obrębem protekcji. Podstawowy rozmiar polisy w większości wypadków nie zawiera ponad programowych świadczeń, jak ochrona w okresie hospitalizacji, pomoc medyczna, zwrot kosztów zakupu protez i wiele innych.
Zakres ochrony zależy od umowy między Tobą a towarzystwem  ubezpieczeniowym. W Twoim interesie spoczywa, żeby był on jak najszerszy.

Jak mówi stare przysłowie wypadki chodzą po ludziach. Pod żadnym pozorem nie możesz być przekonany, czy nie stanie się coś, co zakończy Twoje plany życiowe.
Nie jesteś w stanie uchronić siebie i swoich krewnych od całkowitego zła tego świata. Należałoby niemniej jednak zastanowić nad uzupełniającym asekurowaniu. Może nim być należycie dopasowane ubezpieczenie NNW.

Zobacz również  NNW – co to jest?